Štiri podaje Jordija Albe so pomagale Inter Miami premagati Toronto v trilerju Ligaškega pokala

Comments · 93 Views

Lionel Messi je morda še vedno na stranskem tiru, Otroški Nogometni dresi toda Inter Miami se je v obrambi naslova Ligaškega pokala uvrstil v osmino finala.

Messijev nekdanji soigralec pri Barceloni Jordi Alba je prispeval štiri asistence, paragvajski izjemni Matias Rojas je dosegel gole v vsakem polčasu, Inter Miami pa je v četrtkovi noči na tekmi ligaškega pokala premagal Toronto FC s 4:3.

Rojas (3'), paragvajski olimpijec Diego Gomez (11'), izjemni urugvajski Luis Suarez (20') in ponovno Rojas (59') so zadeli za Inter Miami med tekmo, nasmejani Messi pa je sedel na tribunah stadiona Chase.

Naslednja tekma Inter Miami na turnirju – ki so jo zmagali po Messijevih junaštvih lani – bo na gostovanju proti Columbus Crew ali Sporting Kansas City, ki bo na sporedu v petek.

Vendar mora Inter Miami izostriti svojo igro, če želi nadaljevati v Ligaškem pokalu.

Površna igra Inter Miami v obrambi je omogočila Lorenzu Insigneju iz Toronta, da je zadel po enajstmetrovkah v 15. in 41. minuti tekme, kar je povzročilo samo vodstvo Miamija s 3-2 ob polčasu.

Pri vodstvu s 4:2 se je zdelo, da je Prince Owusu iz Toronta zadel z glavo v 79. minuti, vendar je tekmo odločil avtogol Noah Allen iz Inter Miamija.

Inter Miami je zmagal po zmanjšanju na 10 igralcev, potem ko je branilec Héctor David Martínez v 28. minuti prejel rdeči karton.

K sreči je bil njegov prekršek zunaj kazenskega prostora, zaradi česar se je Toronto namesto z drugo enajstmetrovko zadovoljil z zgrešenim prostim strelom, ki ga je blokiral vratar Drake Callender.

Messi je izpustil svojo peto zaporedno tekmo, dres messi inter miami odkar si je 14. julija v finalu Copa America poškodoval vez desnega gležnja, skupno pa deseto, odkar se je Messi pridružil Argentini na turnirju.

Inter Miami je dobil osem od teh tekem brez svojega glavnega zmagovalca svetovnega pokala.

Klub vodi v vseh ekipah lige MLS s 53 točkami na lestvici, ko se liga nadaljuje pozneje ta mesec.

Zmagovalec tekme Inter Miami-Toronto se bo pomeril z zmagovalcem petkove tekme med Columbus Crew in Sporting Kansas City.